Indrek Tarand ehitab maja

Samal ajal, kui Riigikogu liige Maire Aunaste kindlustab oma pensionipõlve, taastades Portugalis vana maurideaegset majakest, ehitab Euroopa Parlamendi saadik Indrek Tarand (54) oma maja Eestis – kuulduste järgi üsna ruumikat ja uhket.

Praegu Brüsselis töötav Indrek elab abikaasa Kadiga Toompea jalamil kortermajas, kust avaneb võimas vaade Pika Hermanni tornile ja sini-must-valgele lipule. Nüüd siis, kus peagi töö Euroopa Liidu tulipunktis ühele poole hakkab saama, on just hea kolida oma majja, kus näiteks väljaveninud põlvedega dressides aias nokitseda, sigarit popsida ja memuaare kirjutada.

„Minu kindel põhumõte on see, et minu kodu on minu kindlus,“ seletab Indrek. „Kuid jah, siuke plaan nagu majaehitus on küll olemas. Töödega on natuke ikka alustatud ka. Aga oma kodu ma ei jaga, selline põhimõte on mul juba vähemalt kolmkümmend aastat. Mul võiks ka olla koht, kus ma saan omaette olla.“

4. juunil tähistavad Indrek ja Kadi juba oma abielu kolmekümnendat aastapäeva. Neil on kolm last: pojad Julius ja Konrad ning tütar Helmi. Lisaks korterile Tallinnas kuulub Indrekule veel neli kinnisasja Harjumaal Keibu külas.