Mati Talvik tutvus lõpuks Roosega

Kolmapäeval tähistati Eesti Televisioonis maestro Mati Talviku (75) viiekümnendat ETVs töötamise aastapäeva, aga ühtlasi astus taas sammukese oma töötajatele lähemale Eesti Rahvusringhäälingu juht Erik Roose (49). Kui Roose oli Mati Talviku ja kogunenute ees oma sõnad seadnud ja Talvikule „viis“ pihku surunud, vastas Mati muhelusega suunurgas: „Meeldiv tutvuda!“

ETV läbi aegade staažikaima telemehe austamislõuna olekski võinud Roose sõnavõtu ja tordiga maiustamisega kulmineeruda, kui kohaletulnute seast ei oleks püsti tõusnud Vahur Kersna. Teletäht pidas omakorda Matile õnnitluskõne, leides muu hulgas, et Talviku pool sajandit ETVs, kus ta figureerib siiani aktiivselt ekraanil, vääriks suuremat tähelepanu! „Me oleme praegu ajaloolise sündmuse tunnistajaks – meie oma eluajal enam teist nii kõrge ja pika lennuga teletegijat ei näe. Kuid miks pole siin „Aktuaalset kaamerat“? Kas see on juhus, hooletus või märk?“ uuris Kersna lõpetuseks, mille peale nõustuvalt noogutati.

Pressi majast väljastpoolt Talviku aukartustäratava staaži tähistamisele kutsutud ei olnud, kuid Kersna küsimuse peale lipsas Roose viivuks nurga taha ja „Aktuaalne kaamera“ eesotsas uudisteankru Margus Saare ja kaameramehega oli poole minuti pärast platsis – ikkagi üks maja!