Stockholmis finaaliöös rippus juuksekarva otsas oht, et Vene popitsaari Kirkorovi „naša komanda“ võtab ja viibki Putinile kätte veel ühe võidu Euroopa üle. Ja et tuleval aastal sõidab kogu Euroopa, sabad lidus,Putinimaa õuele kokku, olgu siis Moskvasse või surnud linna Sotši…!

Mullu Viinis läks Euroopa lauluvõistlusel uueks Põhjasõjaks põliste hokirivaalide Rootsi ja Venemaa vahel. Tänavu Stockholmis peetud tšempionaad läheb ajalukku sellega, et esikoha pärast rebisid kaks reaalselt sõjas olevat riiki, Venemaa ja Ukraina. Loosung „Za rodinu!“ (isamaa eest!) oli kummagi leeri poolt tulivihaselt õhus.

Enneolematult pinevas finaaliöös võitis žüriipunktide järgi Euroopa laululahingu hoopis Austraaliat esindav korea-lanna (Euroopa suursallivuse märk seegi). Rahvahääletuse järgi (43 Euroopa maad ei lasknud end segada poliitika heast ega kurjast!) läinuks võit Venemaale. Punkte kokku liites tõusis kuldmedalile aga Ida ja Lääne vahel suurkannatav Ukraina. Susana „Jamala“ Jamaladinova (32) oma vaarema saatusest inspireeritud lauluga „1944“, mis jutlustab Stalini terrori all küüditatud Krimmi tatarlastest. Alltekstiga, et sama kordub nüüd, Putini ajal okupeeritud Krimmi poolsaarel.