Tiitlite aasta naisartist 2018 ja aasta eestikeelne popalbum võitja, Eesti räpi kuldaega tähistava saate "Legendide lahing" saatejuhi ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul esilinastuva filmi "Eia jõulud Tondikakul" peaosalise Liis Lemsalu (26) tähelennust räägivad Mihkel Raud, Anu Aun, Kaupo Karelson ja Mart Normet.

Liis jääb silma, sest ta särab!

Eesti Laulu endine produtsent MART NORMET: "Artistide puhul on raske sõnadesse panna seda miskit, mida nimetatakse X-faktoriks, ent Liisi puhul on selge – see miski on temas olemas ja seda on temas palju. Ta jääb silma, sest ta särab! Rootsi produtsentidele jäi ta ka kohe silma sellisena, kellele võib loota. Esmakordselt juhtus see aastal 2016 Eesti Laulu laululaagris, kus sündis laul "Sinu ees". Mõtlesime toona, milliste loominguliste inimeste vahel võiks süttida säde. Kuidagi läks nii hästi, et produtsentide, rootslase Gustaf Svenungssoni ja soomlase Mikaela Pada ning meie Ewert Sundja ühistöös sündis eestikeelne "Sinu ees" ja Liisil klappis nendega väga hästi.

Muusikas ja eriti popmuusikas on ju nii, et ühe laulja taga on terve maailm, terve rügement inimesi, ja kui laulja on selline, kellele saab loota artistina, on see fantastiline. Sama on televisioonis saatejuhiga. Kui saatejuht lisab saatele midagi, on kõik õnnelikud, aga kui toimetus on tugevam kui saatejuht, siis on varing.