Publik elas Andrus Värniku (40) tõusule spordiilmas ja hoogsatele odakaartele staadionil kaasa ääretu uhkusega hinges. Pärast Andruse kullaheidet veidi enam kui kaksteist aastat tagasi Helsingi maailmameistrivõistlustel ennustati talle jätkuvat edu ja triumfe, kuid sealtmaalt sai tasahilju alguse hoopis tippsportlase allakäik. Kahel korral aasta meessportlaseks valitud ja presidendilt ka Valgetähe III klassi teenetemärgi saanud Andrus jäi vahele küll kiiruseületamisega, küll joobes autojuhtimisega. Kuni seisis kohtu ees, süüdistatuna oma naistuttava kallal vägivallatsemises. Harju Maakohus karistas teda 2014. aasta suvel kahe aasta ja ühe kuu pikkuse tingimisi vangistusega, ühtlasi tuli Värnikul tasuda kannatanule valuraha.

Täna treenib Andrus Antslas nagu Sylvester Stallone`i Rocky Balboa filmis „Rocky“ enne kohtumist võitmatuks peetud vastasega – üksi, omades seejuures vaid nappe ja käepäraseid vahendeid.

„Kui sa jääd vinguma, hädaldama ja kurtma, ei päästa see sind kohe kindlasti mitte,“ ütleb Andrus ühes pealinna kohvikus tassikese tee taga. „Sport ja tegutsemine, heade ja asjalike inimestega läbisaamine päästab.“