SAUE KÜLA SPORDIPOISS 1954. aastal kitarri harjutamas. Mati Palm treenis end kõigepealt tippsorti, Eesti kergejõustiku koondislaseks, noorte meistriks kuulitõukes, sealt edasi tipuks muusikasse, olles üks meie esimesi ooperilauljaid, kes pälvis lähetuse täiendkoolituseks nii Moskva Suure Teatri kui Itaalia La Scala teatri juures.

ÜLE-LAHE SÕBRA KÄEPIGISTUS MATI POJALE Soome ooperi legendaarne bass ja laulupedagoog Jaakko Ryhänen, Mati väärt konkurent ja hea kolleeg. Mõlemad õpetasid noori lauljaid ka meie Muusikaakadeemias.

HEAD SÕNAD SÕBRALT, KAASTEELISELT Põline estoonlane Arne Mikk startis noore ooperilavastajana samal, 1969. aastal, kui Mati Palmist sai konservatooriumi lõpetamise järel ooperisolist – Estonia kuld-aja plejaadi koos Margarita Voitese, Anu Kaalu, Urve Tautsi, Hendrik Krummi ja Teo Maistega…

AJALIKUST AJATUSSE Vanaisa viimset teekonda juhatasid tema lapselapsed – tütrepoeg Tommi, pojatütar Johanna-Helene ja pojatütar Artur Johannes. Poolteist aastat tagasi intervjuus Kroonikale näitas Mati Palm vanaisa-uhkusega rahakoti vahelt kolme lapselapse pilte ja kiitis end eriti õnnelik olevat selle üle, et kõik kolm käivad ka trennis – jalg- ja võrkpallis ja kergejõustikus – ning et tal on au neid kodude-koolide-trennide vahet sõidutada.