Jälle on aeg soovida palju õnne argipäevaks. Iseendale, teineteisele ja üksteisele…

Iga aastavahetusega saab uuesti selgeks, kuidas kõiges valitseb tasakaal. Nii inimeste elu aastaringiski. Iga aastavahetus on kui karastav tasakaalutreening. Detsembriti kihutame kõrgendatud uue lootuses, jõulu- ja uusaastaöö ime ootuse tähe all. Iga jaanuari algus on tagasi maa peale potsatamise aeg. Aastanumber on küll uus, aga igaüks seisab ikka silmitsi iseenda ja oma elumustriga. Seda teravamalt pärast seltskondlikus eufoorias üheskoos õhku paugatatud vahuveinikorke ja ilutulestikku tuleb oma argihea ja -halvaga edasi hakkama saada. Oma head ja halba (pole ühte teiseta) lepitades.

Tegin toimetuse hoovil suitsu ja ükski teema ei tundnud aastaalguse veeru jaoks hea, kui uks läks lahti ja välja kanti meie kirjastuse kuusk – detsembris täies hiilguses keset Ekspress Meedia puhkenurka trooninud ehitud puu, nüüd ammu endalt okkad heitnud pruuniks kuivanud roots… Kuuse kandja kannul väljus Ingrid Veidenberg, mu omaaegne ülemus Kroonikas, nüüd detsembrikuust (Kroonika toimetuse Narva mnt meediamajja kolides) üleaedne LP toimetuse juhina. „Näed, see on kõik, mis kord igast glamuurist järele jääb!“ naeris ta lehvitades. Aga tippis läbi lumelörtsi uutele kohtumistele, toomaks ära uusi töövõite. Selles hetkes mõjus see mulle hästi toonusttõstvalt, sobides ka veeruks otsitud „narratiivi keskseks kujundiks“.

Kõiges on tasakaal. Kes omale kuuse liiga vara tuppa ehib, riskib sellega, et see nääriööks okkad maha ajab. Mida suuremaid lubadusi uueks aastaks endale ette sead, seda kiiremini nende vastu eksid ja enda käest petta saad. Uusaastalubadused on ka justkui kuused, mis hiljemalt kolmekuningapäevaks toast välja kantakse. Nõrgemad meist on oma uusaastalubaduste vastu selleks ajaks juba eksinud, tublimatel-tugevamatel seisab see varsti ees.

Jah, ega pill ei pea tulema iga ilu peale, kuid mida pikem pidu, seda raskemini laskub pärast peale Suur Hall. Aga mitte ainult mõtelda pole mõnus, ka pohmelli pidada võib olla mõnus, kui pidu oli seda väärt.

Igal juhul, palju õnne argipäevaks! Et ei jääks nüüd jaanipäevale lootma, vaid märkaks olla õnnelik igas oma argipäevaski, oma argilähedastega kodus ja töölgi. Just nende inimestega, kelle kõrval koos möödub suurem osa me elust.