Kroonikale on mitmest allikast vihjatud, et Hannes Rummi (50) ja kunagise Haigekassa juhi Maris Jesse (50) abielus on segased ajad. Väidetavalt
eelistab Hannes juba läinud aasta lõpukuudest hoopis suhtekorraldaja Maris Hellranna (48) seltskonda. Ei saa välistada, et tegemist on juba aastakümnete-taguse tutvuse või isegi noorpõlvearmastusega – mõlemad on pärit Rakverest ja õppinud Tartu Ülikoolis ajakirjandust. Viimati jäid Hannes Rumm ja Maris Hellrand kõrvalt-vaatajatele silma jõulude ajal, kui nad üheskoos Nautica keskuse toidupoes sisseoste tegid.

Põgus kohtumine Tartus

Hannes Rumm sai laiemale avalikkusele tuntuks Raadio 2 saatest "Olukorrast riigis", mida ta vedas koos Anvar Samostiga. Rumm on töötanud ka Eesti Ekspressi ja Eesti Päevalehe toimetajana, olnud Tallinna linnavolikogu ja Riigikogu liige. Aastast 2002 kuulub Rumm Sotsiaaldemok-raatlikku erakonda. Üle-eelmise aasta suvest eelmise aasta novembrini oli ta välis-ministeeriumis strateegilise kommuni-katsiooni nõunik, sellelt ametikohalt lahkus ta enda sõnul selleks, et pühenduda tööle erasektoris – ainuisikuliselt Rummile kuulub OÜ Media Focus, mille vahendusel pakub ta konsultatsioone.

Maris Jesset on meedias ristitud lausa kõikide keeldude emaks. Tema tervis-hoiuametniku karjäär sai veelgi hoogsama tuule tiibadesse, kui ta kõigest 28aastasena asus juhtima Haigekassat. Omandanud Londonis magistrikraadi tervishoiu-poliitikas, on Jesse töötanud Maailmapangas ja olnud ka Tervise Arengu Instituudi peadirektor. Aastast 2016 on ta Sotsiaal-ministeeriumi terviseala asekantsler. Mitmed tervisereformid on tulnud just nii-öelda tema sulest: muutused alkoholipoliitikas, tubakavastane võitlus, e-sigarettide ning suhkru ja magusate söökide-jookide teemad.

Kunagi soovis Maris saada hoopis näitlejaks. Paraku ei saanud ta lavakooli sisse ning valis Tartu Ülikooli arstiteaduskonna. Ka tema ema oli arst.

Oma abikaasat Hannes Rummi kohtas Maris Jesse Tartus. "Oli tänaval näinud tütarlast vastu tulemas ja mõned aastad hiljem, kui me Tallinnas käima hakkasime, selgus, et see olin mina," rääkis Maris enda ja Hannese kohtumisest intervjuus Tartu Ülikooli ajalehele Universitas Tartuensis. Rumm ja Jesse on abielus olnud ligi kakskümmend aastat, neil on kaks tütart.