Maire Aunaste
Ajakirjanik
Maire Aunaste: kunstiteosed keset paradiisi
| JUHTKIRI |Oma tütre Elis Seppiuse loost sellessamas Maakodu numbris lugesin, et mu tütretütar Lydia oli küsinud: mitme aastaga aed valmis saab?
Loe edasi
ETV legendaarne grimeerija: mäletan, kui toolil istus Jüri Järvet. Ma kohutavalt kartsin teda puudutada...
“Kas teile ei tundu, et värvite oma silmi liiga julgelt?” küsis toonane ETV pearežissöör Mare Bachmanilt, kes tookord ei osanud veel aimatagi, et varsti saab temast eluaegne, et mitte öelda legendaarne grimeerija.
Loe edasi
MAAKODU KAANELUGU | Andrus Vaarik ja pere päästsid Piva kõrtsi hävingust
Rannarahva õuedel leidub ikka klaasist võrgupoisid. Ühel suvel, kui Andrus Vaarik lavastas laulupidu, ladus Ülle Vaarik klaaskuulid Pivarootsi kodus ausambaks ja pani sellele nimeks Ernesakk. Pimedas “ausammas” särab ja sädeleb ning näitab 200aastase Kõrtsi talu krundil teed.
Loe edasi
MAAKODU JUULINUMBRIS | Merle ja Riho Lilje on õnnelikud Muhumaa sohu rajatud müstilises kodus
Pärast Lasnamäe korterelamust lahkumist renoveeris muusikute Liljede perekond Vääna-Jõesuusse ostetud suvila. Maja sai 2002. aastal valmis, aga iga päevaga tundus Merlele aina enam, et õhku jääb vähemaks! Jäigi, sest pealinna lähedale maale kolis üha rohkem inimesi. Igatsetud “oma saar” leiti mõni aasta hiljem Muhumaalt.
Loe edasi
Iseenda vanaema kehastav Liina Tennosaar: missuguse suure südamega on kirja pandud mälestused Kalmerist, kuigi kõik ei ole ilusad!
Nii ütleb Hardi Tiidus Valdo Pandile juulis Kiidjärvel publiku ette jõudvas tükis “Vana klaver ehk Suusabaasis on tantsupidu”, kus leidub kõike – pidu, palju muusikat, tantsu, nalja ning sügavat elufilosoofiat, mida leiab igas elus. Selle lavaloo keskmes on Kalmer Tennosaare elu.
Loe edasi
Jaak Joala lesk Maire: Jaak muutus viimastel eluaastatel erakuks
“Meie elus on olnud kuus kuud, kus me ei vahetanud sõnagi. See oli 2011. aastal,” ütleb Maire, keda Jaak Joala on nimetanud oma elu armastuseks.
Loe edasi
ANDRUS VAARIK naudib maaelu: tapan Fairyga lehetäisid ja õpin linde tundma
Kuigi Andrus Vaarik on puhastverd pealinna poiss, siis Pivarootsis Kõrtsi talus tunneb ta läänemaalastega erilist hingesugulust. “Siin oli kergemeelsust ja oli rõõmu. Kui ikka taheti mootorratas osta, siis müüdi seemnekartul maha ja osteti,” kõlab põhjenduseks.
Loe edasi
Hispaania värske kraami müüja Andrus Metsniit: Eestis ei olnud poest midagi osta!
51aastase Andrus Metsniidu elu on kirju nagu purgis müüdav Toome salat. Seega pole ime, et mees hakkas mõni aasta tagasi huvi tundma Hispaania toidu turundamise vastu Eestis.
Loe edasi
Kui armastust ei oleks, jääks ehitus soiku
Selleks et elada Assamallas, on vaja vähemalt kolme asja: sooja kodu, kuuma verd ja armastust nende vastu, kellega koos elad. Assamalla nimelt on ilma poolest eriti külm koht!
Loe edasi
Viis ööpäeva, neli laeva, 3500 kilomeetrit ja kaks kollast kassi. Reis läbi Euroopa Tenerifelt Saaremaale karantiini
Olavi Antons on aastaid talvitanud Tenerifel, pidanud seal reisibürood ning aprillikuu lõpus on ta alati enda kaks kassi autosse pakkinud ja alustanud teed oma Eesti-koju. Nii ka seekord. Kuigi Euroopa tundus “lukus” olevat.
Loe edasi
Maire Aunaste: loodus on ainus, kes ei leina
JUHTKIRIPloomipuu mu akna all on üksainus suur valge pilv. “Õisi on nii palju – ei tea, kas ploome tuleb sama palju?” küsib mu ema ja kissitab puule otsa vaadates silmi.
Loe edasi
MAIRE AUNASTE oma 91aastasest emast: tema lemmikasi on vabadus ja see on meilt kõigilt hetkel ära võetud
“Emme, pane ennast riidesse ja lähme rulaatoriga kõndima!” ütlen optimistlikult käskival toonil. Kuigi ma muidugi tean, mida mu 91aastane ema vastab.
Loe edasi
USA-s elav kümnevõistleja KARL ROBERT SALURI: paagitäis bensiini maksab 19 dollarit
Raplamaalt Kuimetsa külast pärit Karl Robert Saluri (26) on juba kuus aastat elanud USAs Georgia osariigis Athensis, kus ta mõni kuu tagasi lõpetas Põhja-Ameerika ühe prestiižsema, Georgia Ülikooli ja niipea tagasi Eestisse elama tulla ei plaani.
Loe edasi
Urmas Ott saanuks täna 65. Kolleegi ja kaasteelist küsitleb mõttesillal Maire Aunaste
Maire Aunaste eriliselt virtuaalne intervjuu varalahkunud Urmas Otiga, kes saanuks täna 65aastaseks.
Loe edasi
Maire Aunaste: vaikus on privileeg
Kui ma 16 aastat tagasi Eestisse tulin, igatsesin pärast viit aastat Ameerika tohutus müras elamist ainult vaikust. Kuna Tallinn tundus mulle sama kärarikas kui New York, siis olin õnnelik, leides üüripinna pealinnast 20 kilomeetri kaugusel majas, mille ümber olid ainult heinamaad.
Loe edasi
MAIRE AUNASTE REPORTAAŽ: Suure-Jaani õpetaja kodus on isegi kanad koduõppel
Kõigepealt võeti perre kanad, kes enne seda olid ainult puuris elanud. Seejärel toodi naabrimehe juurest kukk, kes polnud varem ühegi kanaga kohtunud. Õige pea hakkas aga kikas kanadele elu õpetama. Eks iga asi vajab harjutamist.
Loe edasi
teema
Kuidas elada, kui maailm on peatunud...
Loe edasi
teema
Eesti tudengi viimase hetke põgenemine Hispaania kriisikoldest Pärnusse
Grete Põder alustas veebruaris vahetusüliõpilase elu Hispaanias Valencia Ülikoolis. Mõne nädala pärast lendasid aga kõik tulevikuplaanid vastu taevast. Ja koju naasmisest kujunes tõeline kannatuste rada.
Loe edasi
teema
Vahur Kersna teeb iseendast mälestussaadet
Vahur Kersna on oma telemeheteel korraldanud lugematul hulgal ekraaniplahvatusi, kuid püssirohi tema salves pole ikka veel otsas ega lahtunud. Kaugel sellest! Juba mõnda aega on ta valmistanud ette tõelist tuumakärgatust – salvestanud mälestussaadet iseendast.
Loe edasi
teema
Treener Kai Ilp: rõõmus meel tugevdab vastupanu haigustele
“Igasuguse füüsilise tegevusega paraneb toitainete ja hapniku transport keha kudedesse. Kui muud võimalust pole, siis kõndige. Lihtsalt kõndige!” soovitab eakate treener Kai Ilp.
Loe edasi
teema
FOTOD ja JUHEND | Kristiina Ehini üleskutse Eesti naistele: hakkame kodus riidest maske õmblema!
Poetess Kristiina Ehin ja disainer Marika Normet kutsuvad kõiki naisi, kellel kodus õmblusmasin, ise õmblema kaitsemaske. Lisaks jagavad nad ka valmistamise õpetust.
Loe edasi
teema
Kristiina Ehin: Kriis õpetab, kui kallid on teised inimesed
"Vabadus on praegu on meil kõigil piiratud. Eks nii peabki olema. Aga katsume praegusest olukorrast midagi õppida… Kasvõi seda, kui kallid on teised inimesed," ärgitab luuletaja Kristiina Ehin.
Loe edasi
teema
Pool sajandit kultusfilmi "Viimne reliikvia" esilinastusest: Eve Kivi pajatamata seigad
Pool sajandit tagasi märtsis esilinastus “Viimne reliikvia”, mis rändas 70 riiki üle maailma. Nunn Ursulat mänginud Eve Kivi möönab, et just tänu sellele kultusfilmile oli ta edaspidi oodatud külaline väga paljudel festivalidel.
Loe edasi
teema
Paavo Nõgene linnahalli taastamisest: geniaalse uue idee asemel nimetaksin seda vana supi üles soojendamiseks
“Mind on alati huvitanud ühiskonnas toimuv. See oli ka üheks põhjuseks, miks ma koolivaheaegadel käisin Tartu bussijaamas ajalehti müümas,” ütleb peagi 40aastaseks saav Paavo Nõgene, kes noorusest hoolimata on jõudnud Läänemere-regiooni suurima laevafirma juhatuse esimeheks.
Loe edasi
teema
"Sina siin! Meie mõtlesime, et sured ära." Just sellepärast alustas Margus Saar “Iseolemise” saadet
Margus Saare (52) töökabineti seinal on foto aastast 1992, kus on peal üheksa toonast ETV programmidiktorit, Margus ainus meesterahvas nende seas. Tänaseks on ta neist ainus, kes ikka veel Eesti Televisioonis töötab - uudisteankru ja saatejuhina.
Loe edasi
teema
Õllevabrikant Tarmo Noop: õlletootmises on kvaliteedi kõrval kõige olulisemad tervislikkus ja keskkonasõbralikkus
“Vene ajal tehti Eestis korralikku õlut ainult Saaremaal, sest nende sisseseaded olid pärit Tšehhoslovakkiast. Tänapäeva tehnoloogia teeb muidugi imet,” teab 22 aastat Tartu tehast juhtinud Tarmo Noop. Ja viib Maire Aunaste tehast vaatama.
Loe edasi
teema
Anne Veski: Halb inimene ei saa olla hea artist
"Kui oled aastaid mööda ilma sõitnud, siis see õpetab, et ei tohi kapriisne olla. Inimene, kes kollektiivis teiste närve sööb, vahetatakse varem või hiljem nagunii välja," avab Eesti ainuke superstaar Anne Veski ühe oma edu saladuse.
Loe edasi
teema
Marianne Mikko: miks peab mehele jääma õigus ka siis, kui ta tegelikult eksib?
Kord Küprosel Euroopa Liidu Asjade Komisjoni töövisiidil lõi Marianne Mikko hotelli lähedal varba vastu kivi. "Valu oli nii suur, et Taavi Rõivas ja Kalle Palling kandsid mind hotelli. Tundsin esimest korda, et Reformierakonnast on kasu!"
Loe edasi
teema
Evelin Ilvese ekskallim Siim Rikker naudib armuõnne Luxembourgis
Heily ja Siim Rikkeri, Evelin Ilvese endise kallima lugu on nagu muinasjutt, mis on alles alanud, aga juba õnneliku lõpuga. Paar abiellus eelmisel suvel, seejärel ostsid nad Pärnumaale mere äärde oma kodu. Praegu elavad-töötavad nad Luxembourgis, kus Heily on Euroopa Koolis õpetaja.
Loe edasi
teema
Millal puhkab taluperenaine ja seitsme lapse ema? "Tavaliselt käime igal aastal ühe päeva reisimas!"
Keset põlisloodust elamiseks piisab, kui end sisse seada 15 kilomeetri kaugusele Kolga-Jaanist, nagu on teinud perekond Saksniit, kes oskab rääkida põnevaid lugusid, millest enamikul meist aimugi pole.
Loe edasi
teema
Puusaoperatsioonist taastuv Raivo Otsman: Eesti on nagu Ameerika, ainult et parem
Oktoobri lõpus avaldasime ülimenukaks kujunenud loo Raivo Otsmanist, kes peale 24 paguluses elatud aastat USAst Eestisse naases. Täna taastub Raivo värskest puusaoperatsioonist Magdaleena Haiglas ja jagas oma muljeid Maalehega.
Loe edasi