President tegi Lydia Rahulale žesti
Pedagoog ja koorijuht Lydia Rahula tähistas teisipäeval oma 70. sünnipäeva üllatuskontserdiga Tallinna 21. Kooli saalis. Kuid veel enne, kui Lydia jõudis saali siseneda, ootas teda ees üllatus, mis võttis tal rõõmupisarad silma. Klassiruumi, kus Lydia ja õhtujuht Karmel Killandi viimaseid ettevalmistusi tegid, saabus president Kersti Kaljulaidi käsundusohvitser valge roosikimbuga!

Mundris mehel oli veidi kiire, mistõttu tunnistasid kimbu üleandmise hetke vaid mõned külalised. Kimbule oli lisatud pühendus Vabariigi Presidendilt. Lydia võttis see žest hetkeks sõnatuks.

„Olin just klassist saali minemas. Ma olin lihtsalt sõnatu, silmad läksid veekalkvele. See oli nii ootamatu,“ meenutab Lydia, kes on saanud korra varem presidendiga paar sõna vahetada. „Tegu oli laulupeo ettevalmistusüritusega, seisime kõrvuti dirigent Hirvo Survaga, kui ta meie juures peatus ja paar sõna vestles. Olen juba ajast, mil Kersti Kaljulaid ei olnud veel president, teda imetlenud – kui tark naine ta on. Kuulasin vanasti raadiosaateid kus ta ametnikuna sõna võttis, ja mõtlesin – milline naine! Kui tark ja laia silmaringiga.“

Lydia Rahula tänas käsundusohvitseri ja astus ülevate tunnetega saali, kus sünnipäevapidu võis alata. Õnne, edu ja jaksu ka Kroonika poolt!