Nõrkuseks loodusmaalid ja disainermood!

Seda, mis on parasjagu moes ja mis mitte, teadvustas näitlejatar Hele Kõrve (36) enesele esmakordselt tudengieas, kui tuli pärast Jõgeva gümnaasiumi lõpetamist pealinna lavakunstikooli tudeerima.
„Märkasin küll, kuidas linnatüdrukud riides käivad, aga olles ise vaene üliõpilane, ei saanud ma endale moekaid rõivaid lubada ja määravaks sai ikkagi praktilisus ning mugavus,” meenutab Hele.

Kääre ei kippunud Hele kooliajal enesele rõivaste disainimiseks ja õmblustööks kätte võtma. „Kuna minu ema armastas õmmelda ja tal tuli see kenasti välja, siis ausalt öeldes ei tihanud ma ise kääre kätte võtta, kartes ilmselt eksida. Niisama sai katsetatud küll, aga midagi märkimisväärset ei mäleta, et oleks sündinud. Kordi olen mõelnud, et võiks ju proovida oma tütardele midagi ise teha, aga ideetasandile see kahjuks jääbki, sest laste vanaemad on käsitöös lihtsalt usinamad ja osavamad. Sama on maalimise ja joonistamisega. Laste palvel olen proovinud üht-teist joonistada – jah, liblikate ja lillede joonistamisega saan hakkama, aga kui läheb inimese või looma