Reet Roos, ärinaine ja endine poliitik:

“Olen alati annetanud ja viimati annetasin vähifondi “Kingitud elu”. Kriteeriumiks on valdkonna leidmine, mis mind moel või teisel tugevamalt kõnetab. Emakakaelavähiga seonduv pole mulle võõras ja seetõttu on vähifond mulle lähedane. Süda hakkab aga alati kiiremini kaasa lööma, kui tegemist on puudustkannatavate lastega...
Mulle on rahapalveid tulnud ka otse e-kirjaga. Kui olin Riigikogu liige, tuli kirju rohkem – ilmselt saabusid need hulgim meile kõigile, kes me Toompeal olime. Täna tuleb neid vähem, sest olen poliitikast eemal.

Et olen oma olemuselt pisut ökoema, siis riiete edasiandmine on mulle väga tuttav teema. Seda ma annetamiseks nimetada ei tahaks. Mu oma kaksikud kannavad kasutatud riideid ja nende riided omakorda lähevad teistele edasi. See on enese ja maailma hoidmine. Neli aastat tagasi enne rasedust võeti mu verest välja tohutu hulk keemiat – verest leiti nii plastikupehmendi kui leegiaeglusti jälgi. Mürki sisaldavad ju kõik uued asjad meie ümber, seda hingame me sisse ja talletame läbi naha kehasse. Seepärast ongi hea, kui riided ja mööbel su ümber on veidi vanem. Osta ja tarbida, kuid samamoodi ka annetada tuleks mõtestatult meie kõikide pärast.”