Raivo Aja (55) töine elu on kui üks episood teise järel filmist „Võimatu missioon“. Spioonid, mõrtsukad, pantvangidraamad, riigireeturite paljastamine, jõustruktuuride ja salajaste ametkondade juhtimine. Kõige võimatumale missioonile vaatab terve teadliku elu politsei- ja julgeolekuasutusi juhtinud mees otsa sellel sügisel – ta soovib tõusta Tallinna linnapea ametikohale!

Selleks, et lennata kõrgelt seal, kuhu hetkel pürgite, on vaja rammusaid skandaale, et koondada oma toetajaid ja luua oponente. Teiega seotult ei meenu ühtki jama. Mis teil ette näidata on?

Meedia mõistes on muidugi hea, kui poliitikut osataks seostada millegi halvaga, kuna see jääb paremini meelde, aga suuri skandaale jagub Eestis üldse loetud arvule inimestele. Enamik 101 Riigikogu liikmest on skandaalidest puutumata, mis toetab teooriat, et enamik inimesi elab oma elu normaalselt ja plaanipäraselt. Võib-olla on minu puhul skandaal see, et kandideerin Tallinna linnapeaks. Mulle heidetakse ette, et olen Saaremaa mees, aga teine mees – Tõnis Palts – endine Tallinna linnapea, oli ju ka Saaremaalt. Olen Tallinnas elanud kuusteist aastat, lisaks õppisin viis aastat Tallinna Tehnikaülikoolis. Tunnen end Tallinnas hästi.