Iiris Vesik tundus mulle justkui pisike punane maasikamari, kui temaga aastaid tagasi presidendi vastuvõtul tutvusin. Tänaseks on ta sirgunud elutargaks ja enesekindlaks naiseks. Meie taaskohtumine oli põnev, vestlesime pea kaks tundi.

Mulle meeldib Iirise terve lähenemine suhete teemale. Näiteks tema arusaam, et suhtes ei saa hoida kahe käega kinni ainult oma kaaslasest. Teine käsi peab olema vaba pere, sõprade ja töö jaoks.
Iirise sõnum noortele on, et uusi kogemusi ei maksa karta, vaid tuleb katsetada ja proovida, kuniks on julgust, kuniks oleme noored. Soovid minna laia maailma rändama või õppima? Mine! Just tänu sellistele seiklustele rikastub kogemustepagas. See on elukool.

Seiklema peab terve elu. Naasin just kümnepäevaselt puhkuselt Abu Dhabist. Vapustav linn! Reisi tegi eriliseks see, et kohtusin Abu Dhabis oma hea sõbranna Charlenega, kes on elanud seal üheksa aastat ja edukat karjääri teinud. Koos kohaliku inimesega linna avastada on midagi muud kui turistina mööda vaatamisväärsusi ringi kolistada.

Reisiseiklusi on raske sõnadesse panna. Palju päikest, helesinine vesi, head söögid, parim seltskond. Tagasi jõudes oli igapäevaellu sukelduda pehmelt öeldes valus.
Iiris ütleb, et tore on mujal elada ja ära käia, aga alati on hea tulla koju Eestisse, kohta, kust saab uut energiat ammutada. Olen temaga nõus.