Nädal tagasi olin elevust täis nagu kooliplika, kellele klassi toredaim poiss siiralt naeratab. Euroopa Liidu eesistumine tõi Eestisse Euroopa valitsejad, maailma mõjukaimad. Euroopa valitsusjuhtide pidulik õhtusöök Kadrioru lossis istutas krutski pähe. Kange tahtmine tekkis minna Kadrioru parki jooksma ja näha eriti šarmantset Prantsusmaa uut presidenti Emmanuel Macroni. Aga sinna see mõte jäi.

Järgmise päeva hommikul läbi vanalinna tööle kõndides mõtlesin jälle Euroopa tippudele – et kuskil hotellis nad ärkavad ja lähevad kohtumistele. Päeval lugesin Delfist, et karismaatiline Macron jalutas samal ajal, kui mina tööle läksin, üle Raekoja platsi. Jah, vahel võib eludraama tõesti keerelda selle ümber, kui jubedalt tahaks reaalselt Macroni näha, aga ta, pagan küll, läheb teist tänavat pidi.

Eestit on külastanud mitmed maailmavalitsejad, kuningad ja presidendid, paavst ning rock- ja popiidolid, aga sellist esindatust inimestest, kellest sõltub maailmas nii palju, ei ole ühes ajahetkes Eestis korraga varem olnud. See mõte ei mahtunud minu väiksesse pähe. Kibelesin jälle tänavale, et äkki näen neist mõnda siiski. Korilase kombel oma õhtuse toidupoetiiru ära teinud, kuulsin sireene. Jalutasin ruttu Kaubamaja ristmikule, julgestuspolitseinike vahetusse lähedusse, ja sinna ma poolteiseks tunniks jäingi.

Esmalt tulid kreeklased – nägin oma silmaga Kreeka peaminister Tsiprast. Siis vilksas autoga mööda Suurbritannia peaminister Theresa May. Angela Merkeli auto oli nii süsimust, et tema punane pintsak paistis läbi akna täiesti mustjas. Merkeli auto kõrval sõitsid julgestusautod väga lähestikku. Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri auto aken oli lahti, ta hingas värsket õhku. Et muinasjutt kõlaks täieliselt, lehvitas viimaste möödasõitnute seast mulle Rootsi peaminister Stefan Löfven. Minu vaimustumine oli täieline. Ükskõik kui tähtsaks väike inimene rahu ajal oma pisikest elu ka ei pea, nii või teisiti sõltub see paljuski ajaloost ja eelkõige sellest, kui rahumeelselt just need suured omavahel asju ajada oskavad.